Néhány hete nagyon felháborodtam egy divattanácsadói cikken, ahol valami olyasmi volt leírva, hogy "ne vedd fel a már kinyúlt tavalyi pólóidat - vegyél újat!", és ezt még tetézte azzal, hogy tanácsa szerint olcsó kínaiból se lehetne ruhatárat frissíteni, csak a menő fastfashion-ökből és a még magasabb szintekből. Szerintem a mai magyar embernek nincs pénze erre - nekem sem - , és úgy döntöttem, indítok egy sorozatot arról, hogyan újítsd fel a "tavalyi, kinyúlt" pólóidat (amik, mint tudjuk, legalább 3 évesek, és amúgy is turkáltuk:)) úgy, hogy még három évig hordd szívesen.
Az első tényleg póló:) Volt egy beáldozható fehér darabom, és pihent egy fél, fehér csipkefüggöny az anyagaim között, ezekből barkácsoltam össze egy vagány csipkehátú pólót, amire úgy is régóta fáj a fogam. (Na, bár az igaz, hogy egy csipkehátú ruhára már befektettem, feketében, mert csodaszép volt, és pofátlanul olcsó.)
Tehát ezt fogjuk elkészíteni:
Erre lesz szükséged, ha varrógéppel dolgozol:
- 1 póló
- csipke (legalább tenyérnyivel jó)
- ikertű
- olló, két tekercs cérna, alsóorsó, gombostűk, fényképezőgép, kávé, hangulatfestő zene....
Előkészületek:
Kísérletezd ki az ikertű működését, én most tudtam használni életemben először. Ha van olyan funkciód, ahol a kép alapján több egyenes szál fut egymás mellett, arra van szükséged. Én ezt egy váltógomb eltekerésével érem el a saját kütyümön. Próbáld ki egy kis darab anyagon, hogy mutat, és mennyire tartja meg a rugalmas anyag nyújthatóságát.
1. Terítsd le a pólót egy vízszintes, egyenes felületre, akár vasald is ki, hogy sehol se gyűrődjön. Találd ki, hol legyen a csipke széle - nálam követi az ujja- és vállvarrásokat, és a nyak ferdepántját, az oldalvarrást azonban nem akartam, ezért lett íves. Ha különleges mintát szeretnél, érdemes felrajzolni előre. Ezután óvatosan simítsd a csipkét a pólóra, úgy, hogy legalább 1-2 centivel lógjon túl a meghatározott körvonalon, és tűzd a körvonalra gombostűkkel. Végig ügyelj, hogy sehol se gyűrődjön, hanem szépen simuljon egymásra a két anyag. Nyugi, ez a legmacerásabb rész, ha ezen túl vagy, már hipp-hopp készen leszel!:)
2. Óvatosan varrj végig a duplavarrással a körvonal mentén.
3. Ha rögzítetted a két anyagot, vágd le a csipke lelógó szélét, ügyelve arra, hogy se a pólóba, se a kész varrásba ne vágj bele.
4. Nézd meg a pólód, akár próbáld is fel, és döntsd el, vagy-e olyan merész, hogy a megadott helyen csak a csipke legyen:) Ha igen, akkor fog meg a két anyagot ott, ahol egymásra fekszenek, és húzd szét őket. Most fogjuk eltávolítani a póló azon darabkáját, ami nem kell a csipke alá.
Ejts egy lyukat a póló anyagán a csipkerész alatti részen, és a csipke varrásától nagyjából fél cm-re vágd ki a fölös anyagot körben. Itt is ügyelj, hogy ne sértsd fel máshol az anyagot, se a már kész varrást. Rossz érzés az utolsó mozdulattal elrontani valamit, nekem elhiheted.
5. Próbáld fel, és örülj! Ha van veled valaki, aki le tud benne fotózni, akkor tegyétek meg, és küldd el a képet:) Megmentettél egy pólót az enyészettől!
Az a legjobb ebben a banálisan egyszerű technikában, hogy nem csak csipkével tudod megtenni, hanem bármilyen más anyaggal. Miért jó ez?
- Vehetsz rengeteg unalmas, egyszínű pólót párszáz forintokért, és pillanatok alatt csinálhatsz belőlük menő, egyedi pólókat.
- Ha megpattan egy szem a kedvenc darabodon, vagy véletlenül öntesz rá hipót, vagy bármi egyéb baleset történik vele, szép foltot tudsz a helyére csinálni, amiről eszébe nem jut másnak, hogy egy hiba helyén van.
- Tényleg nem muszáj kivágni az alap anyagot a rátét alól; ha elütő színű csipkét, tüllt vagy egyéb áttetsző anyagot veszel, nagyon izgalmas a két réteg egymáson. Én legközelebb fekete pólóra akarok narancssárga csipkét...:)
Ááááááááááááááááááá!!!!!!! mindezt fél háromkor?!
VálaszTörlésNem, csak külföldi az üzemeltető, ezért mindig van pár óra eltérés:) Miután hazaértünk a búcsúsztatóról. De 11-ig szerintem kész lett.
VálaszTörlés